Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Вяткіна О.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Вяткіна О.В. 
Гетерогенно-каталітичне окиснення фенолів у системі перекис водню-бентоніт-вода: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Вяткіна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено адсорбційно-каталітичні властивості бентоніту Кудринського родовища (АР Крим). Досліджено кінетичні закономірності процесів окиснення фенолу у гетерогенних системах з бентонітом та перекисом водню, що моделюють природні водойми з низьким рівнем мінералізації. Встановлено повну ємність обміну бентоніту. Природу та кількість адсорбційних і каталітичних центрів визначено методом потенціометричного титрування суспензії мінералу. Показано, що наявність значної кількості кислотно-основних центрів на поверхні бентоніту та слабозв'язаних іонів заліза у його структурі обумовлюють його каталітичну активність у розчинах перекису водню та можливість реалізації двох різновидів каталізу. Виявлено, що сорбція фенолів на бентоніті за стандартних умов є граничною та незворотною, а її швидкість залежить від полярності фенолів. На підставі дослідження кінетики окиснення фенолів у системах, які моделюють природні водоймища з низьким рівнем мінералізації, встановлено, що перебіг незворотної адсорбції та наявність іонів металів змінного ступеня окиснення значно підвищує швидкість і ступінь конверсії фенолів у них. Створено математичні моделі, які дозволяють прогнозувати інтенсивність процесів окиснення й розраховувати швидкості накопичення продуктів окиснення фенолу у водних системах, і можуть бути використані для прогнозування стану забруднення фенолами в екологічному моніторингу. З урахуванням визначених адсорбційних і каталітичних властивостей бентоніту запропоновано використовувати його у якості універсального матеріалу-носія у схемах очищення різноманітних водних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411-271.5 +
Шифр НБУВ: РА349979

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського